top of page


Autor/autorzy projektu architekci: Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka - Bajon, Bartosz Stanek. Konstrukcja; Mikołaj Kujath + Pracowania BSD
Nazwa firmy: PL.ARCHITEKCI
E-mai: b.bajon@plarchitekci.pl

Dom WIELOCZŁONOWY

Dom został zaprojektowany dla 5 osobowej rodziny. Z założenia inwestorów program użytkowy był bardzo bogaty: cześć dzienna z rozłożystą kanapą i z dużą jadalnią (inwestorzy mają liczną rodzinę i lubią zapraszać do siebie gości); duża kuchnia ze stołem na co dzień plus kuchnia brudna. Każde z dzieci miało mieć swoją garderobę i małą łazienkę; sypialnia małżeńska z pokojem kąpielowym i garderobą; gabinet oraz strefa fitness z saunami i pokojem gościnnym. W piwnicy inwestorzy marzyli o winiarni oraz kolejnej kuchni na kiszonki. Projektując dom od początku szukaliśmy odpowiednich miejsc na liczne obrazy czy meble – pamiątki rodzinne… a nawet okno skrzynkowe uchowane z jednego z domu.

Dom WIELOCZŁONOWY powstał z poszukiwania projektowej odpowiedzi jak dużą kubaturę i metraż domu parterowego umieścić na działce gęsto porośniętej wysokimi sosnami, by nie była przeskalowana i dominująca. W jaki sposób zapewnić bardzo dobre doświetlenie wnętrz w zacienionym drzewami środowisku. Jak otworzyć wnętrza na las przy zachowaniu intymności i przytulności dla mieszkańców. I jak znaleźć miejsce na wyeksponowanie obrazów i mebli - antyków, by nie sprawiały wrażenia przypadkowo wstawionych.

bottom of page