top of page

Autorzy: Maria Łuczkowska, Szymon Brzozowski
Narwa firmy: LBWA PRACOWNIA PROJEKTOWA
Mail: pracownia@lbwa.pl
Numer: 608 410 177

Mieszkanie Poznań Łazarz I

№110/2023

To niewielkie, ale zarazem jasne i przestronne mieszkanie znajduje się w starej, śródmiejskiej dzielnicy Poznania - Łazarzu.
Choć mieszkanie zlokalizowane jest w nowym budynku, architektom zależało na wprowadzeniu do wnętrza klasycznych rozwiązań, dodatków oraz naturalnych materiałów, aby nadać mu ponadczasowy charakter.
Do pierwotnego układu zostały wprowadzone niewielkie zmiany, mające na celu poprawienie jego funkcjonalności oraz dostosowanie do potrzeb Inwestorów.
Poprzez usunięcie ścian kuchnię otwarto na pokój dzienny. Zabudowa kuchenna w odcieniu głębokiego granatu, ciemne granitowe blaty i stal nierdzewna, tworzą mocny kolorystyczny akcent kontrastujący z jasnym salonem.
Meble wykorzystane do stworzenia strefy dziennej są lekkie i nie obciążają przestrzeni. Większość z nich zostało wykonanych na podstawie dedykowanych, indywidualnych projektów przez lokalnych rzemieślników. Półka za kanapą wykonana została z lakierowanego aluminium, dzięki czemu można było uzyskać delikatną i cienką linię przecinającą ścianę, na której ułożone książki zdają się unosić w powietrzu.

bottom of page