top of page

Autorzy: Wołodymyr Yosypchuk, Pavlo Petrych, Oksana Romankiv, Nastya Demyanich, Olena Klimiv, Andriy Baziv, Vladyslav Mashchenko
AVR Development
Numer: +38067 927 13 15
Mail: avr.architecture@gmail.com
Rok: 2021
Teren: Ukraina, Lwów

Kompleks mieszkalny “Warszawska 201a”

№ 35/ 2023

Teren projektu zlokalizowany jest w północnej części Lwowa i jest dość istotny z punktu widzenia tkanki miejskiej, gdyż budynek swoją sylwetką dopełnia Aleję Wiaczesława Czornowoli. Dlatego zdecydowano się na możliwie zwięzłe i jednocześnie ciekawe techniki fasad, dzięki którym budynek będzie postrzegany jako całość zarówno z odległych, jak i bliskich kątów. W przyszłości poziomy podział fasady nie będzie kolidował z sylwetką planowanej obok niej świątyni, gdyż zazwyczaj budynki sakralne są wydłużone w pionie. Dekorację fasad zaprojektowano z dwóch materiałów: główny szkielet jest w ciemnym kolorze, a serpentyn, który tworzy plastik wystających konstrukcji, jest w jasnym kolorze.
Specyfika lokalizacji działki determinowała orientację długich fasad w kierunku południowym i północnym, co komplikowało projekt, ale pozwalało przewidzieć dobry widok na miasto z większej liczby mieszkań.

bottom of page